O nas

Ona:
Ogrodniczka, paprotkoholiczka, roztrzepana mama dwuletniej Jadwigi i półrocznego Ignacego, która uwielbia wymyślać coraz nowsze pomysły związane z szeroko pojętym ogrodnictwem. Projektantka ogrodów, rozgadana prowadząca warsztatów ‘Ogrody w Szkle’, która swoją miłością do roślin stara się zarażać wszystkich dookoła. Nie potrafi przejść obojętnie obok zabiedzonej rośliny doniczkowej,chodząc ulicami Wrocławia zagląda w okna kamiennic i ogląda w nich kwiaty na parapetach, a w parkach i ogrodach z dziką rozkoszą dotyka wszystkich roślin i rozpoznaje gatunki. A wyrósłszy w rodzinnym centrum ogrodniczym zna ich wiele. Uwielbia fotografię, ma też silne ciągoty do klasycznego jazzu. Kiedyś saksofonistka, obecnie pogrywa na domowym pianinie swojej córeczce. Pasjonatka kolorowego, smacznego i różnorodnego życia. Z uśmiechem tworzy kolejne kompozycje w szkle i stara się zarazić swoją pasją odwiedzających Zielony Słoik.
@instagram
On:
Zarażony miłością do roślin programista, ojciec. Syn działkowiczów z krwi i kości, miejskie ogrodnictwo wyssał więc z mlekiem matki. Człowiek stale poszukujący, nienasycony i ambitny. Posiadacz wielu pasji. Garncarz z zamiłowania, fotograf z przypadku, dał się namówić Paulinie na spacery po wrocławskich parkach i przepadł. Na początku na wszystkie rośliny mówił cis, teraz wyszukuje i testuje nowe gatunki roślin oraz mchów. Z największą pieczołowitością pielęgnuje domowe jak i zielonosłoikowe roślinki, cierpliwość i troskliwość to jego synonimy. Nienawidzi wyrzucania roślin.
@instagram
Razem:
Zielony Słoik to nasz wspólny projekt, który zrodził się z tęsknoty za bujną zielonością w betonowym centrum miasta. Nasz pierwszy miniaturowy ogród w szkle stworzyliśmy w 2016 i zajmuje on do dzisiaj honorowe miejsce w naszym domu. Od pewnego czasu zaszczepiamy w ludziach miłość do zielonych słoików. Chcemy pokazać, że posiadanie w domu roślin nie musi wiązać się z uciążliwościami, wcale nie trzeba mieć do tego “ręki”, a tworzenie własnych dekoracyjnych ogrodów może być wielką frajdą. Jesteśmy przekonani, że każdy jest w stanie stworzyć sobie piękną ozdobę do wnętrza, stylową i fantazyjną. Rośliny zamknięte w szkle to fragment żywego ekosystemu, który można mieć na własność we własnym domu, to swoiste, genialne perpetuum mobile. Jesteśmy przekonani, że tworząc własne ogrody w szkle można zarazić się miłością do roślin i stworzyć własną kolekcję zielonych słoików, podobną do naszej, gdzie jednak każdy element będzie niepowtarzalny i jedyny.
@instagram