Warsztaty las w słoiku online

Zapraszamy Cię na nasze warsztaty ‘las w słoiku online’, na których wspólnie tworzymy wybrane typy ogrodów w szkle. W zaciszu swojego domu każdy z uczestników będzie mieć okazję stworzyć na żywo na warsztatach własny las w szkle pod okiem ogrodników z Zielonego Słoika. Na warsztatach uczestnicy zobaczą nasze najstarsze ogrody, dowiedzą się skąd wzięła się idea ogrodnictwa w szkle i poznają ciekawe gatunki roślin, bo z zawodu jesteśmy właśnie ogrodnikami.

Połączmy się na żywo, odpalmy warsztaty i stwórzmy krok po kroku ogród w szkle. Razem!

Jak wyglądają nasze warsztaty las w słoiku online?

Po rezerwacji terminu warsztatu online do każdego uczestnika wysyłamy dużą paczkę z pełnym zestawem warsztatowym oraz wskazówkami jak przygotować się do warsztatów. Dzieje się to 3-4 dni przed planowanym terminem warsztatów.

Po rozpakowaniu paczki i sprawdzeniu jej zawartości uczestnik musi jeszcze troszkę poczekać na umówiony dzień i godzinę, kiedy to wszyscy wspólnie usiądziemy przed komputerami i rozpoczniemy wspólne tworzenie lasów w słoiku.

Po rozpoczęciu o umówionej godzinie warsztaty las w słoiku online trwają 2 około godziny. W trakcie tego czasu opowiadamy o własnych doświadczeniach związanych z ogrodami w szkle, dzielimy się ogrodniczą wiedzą oraz ciekawymi spostrzeżeniami. Dodatkowo pokazujemy także nasze najstarsze ogrody w szkle, bo warsztaty streamowane są na żywo z naszej ogrodniczej pracowni, która mieści się we Wrocławiu. Ponieważ jesteśmy z wykształcenia ogrodnikami, kładziemy duży nacisk na samowystarczalność ogrodów i warstwę roślinną. Nie lubimy rzeczy krótkotrwałych i tzw. prowizorek, ponieważ ideą zamkniętych ogrodów jest właśnie długowieczność.

Po wstępie teoretycznym na warsztatach rozpoczyna się część praktyczna, w której wszyscy uczestnicy etap po etapie zakładają razem z prowadzącym swoje ogrody w szkle. W trakcie warsztatów każdy uczestnik może skorzystać z pomocy ogrodnika prowadzącego warsztaty. Dodatkowo rozwiązujemy ogrodnicze zagwozdki i doradzamy gdzie znaleźć ogrodowi miejsce we wnętrzu, ponieważ obecność w domach uczestników na to pozwala.

Warsztaty prowadzimy w języku polskim oraz angielskim. Naszą ofertę warsztatów w języku angielskim znajdziesz TUTAJ (KLIK)

Stanowisko warsztatowe podczas pracy na warsztatach online

Jak organizujemy wysyłkę zestawów warsztatowych?

W zestawie warsztatowym, który trafia do każdego uczestnika znajduje się:

 • wybrany model szkła wyprodukowany ręcznie w polskiej hucie
 • podłoża i dodatki do podłoży (np. ziemia, keramzyt, węgiel aktywny)
 • żwiry drenażowe i dekoracyjne w kilku kolorach (np. kwarcowe, bazaltowe, granitowe)
 • wszystkie niezbędne rośliny dobrane do odpowiedniego modelu szkła
 • żywe mchy (np. bielistka siwa)
 • dekoracyjne skałki i kamienie (takie jak gnejsy, serpentynity, trawertyny)
 • elementy dekoracyjne (np. kamienie szlachetne, figurki)
 • narzędzia do tworzenia i pielęgnacji ogrodu (np. pędzle, łyżki, pęsety, rękawiczki, strzykawki)
 • praktyczna instrukcja pielęgnacji, która pozwoli zapamiętać nasze cenne wskazówki jak zajmować się swoim lasem w słoiku (a także poprowadzi uczestnika przez proces stabilizacji ogrodu)

Wszystkie zestawy wysyłane są bezpośrednio do uczestników za pośrednictwem firmy kurierskiej InPost, z którą obecnie współpracujemy. Przesyłka jest w transporcie 1 dzień roboczy.

Dodatkowo każdy z uczestników jest informowany mailowo i sms-owo o wysyłce zestawu tak, aby mógł śledzić na bieżąco losy swojej paczki.

Zestawy warsztatowe zapakowane są bezpiecznie i estetycznie – otwieranie ich ma być przyjemne!

Czy jest minimalna liczba uczestników w warsztatach?

Aby warsztaty doszły do skutku liczba uczestników musi wynieść 10 osób. Jednakże w przypadku mniejszej grupy uczestników skontaktuj się z nami – dostosujemy wtedy naszą ofertę do Twoich potrzeb. Zwykle wyceniamy wtedy cały warsztat jedną kwotą niezależnie od liczby uczestników.

Chcesz zorganizować warsztaty las w słoiku online dla większej grupy? Nie ma problemu. Maksymalna liczba uczestników na warsztatach to aż 100 osób. Wielkości grup warsztatowych i liczbę prowadzących warsztaty dostosujemy do Twoich wymagań. Większe grupy także “rozpracowujemy”!

pracownia Zielonego Słoika, z której łączymy się z uczestnikami warsztatów – inspirująca i zielona przestrzeń

Jakie ogrody powstają na warsztatach online?

Na naszych warsztatach powstają ogrody w najrozmaitszych kształtach naczyń szklanych oraz w różnym charakterze. Poniżej obejrzysz przykładowe kompozycje, które podzieliliśmy na 5 propozycji zestawów:

Zestaw nr 1 – miniaturowe ogrody w kulach i bańkach (15-25 cm wysokości)

Ogród nr 2 – ogrody leśne w szklanych słojach i bańkach (25-32 cm wysokości)

Kompozycja nr 3 – tropikalne ogrody w szklanych bańkach lub butlach o wysokości 30-35 cm

Wersja nr 4 – leśne i tropikalne ogrody posadzone pod szklanymi kopułami

Zestaw nr 5 – bajkowe ogrody z dekoracjami (o wysokości 25-45 cm)

Ogród nr 6 – ogrody z drzewkami bonsai (w stylu japońskim)

Otrzymasz od nas kompletny zestaw warsztatowy, w którym będą znajdowały się wszystkie niezbędne elementy do założenia wybranego ogrodu w szkle.

Ile kosztują warsztaty las w słoiku online?

Cena warsztatów jest ustalana dla każdego zestawu warsztatowego i zależy od liczbyi uczestników warsztatów. Zapraszamy Cię do kontaktu mailowego lub telefonicznego, a z przyjemnością przedstawimy Ci cennik wszystkich zestawów warsztatowych.

Ceny warsztatów rozpoczynają się od 130 pln netto za uczestnika.

Na całość wystawiamy faktury VAT.

Jeżeli poszukujesz lasów w słoiku w formie prezentu zapraszamy także do zapoznania się z naszą ofertą ZESTAWÓW ZRÓB TO SAM. Możesz je także obejrzeć na naszym profilu na Instagramie lub Facebooku.

Jak zarezerwować termin?

Aby zarezerwować termin warsztatów zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego:

 • Paulina: (+48) 796 116 106
 • kontakt@zielony-sloik.pl

Możemy zaoferować Ci warsztaty w godzinach porannych jak i popołudniowych. Warsztaty weekendowe lub w tygodniu.
Po rezerwacji wybranego terminu warsztatów potrzebujemy minimum tygodnia na przygotowanie zestawów warsztatowych i wysłanie ich do uczestników. Jednakże wszystko zależy od wymagań i potrzeb naszych klientów. Bo jesteśmy elastyczni.

Masz jakieś pytania lub wątpliwości? A może życzenia specjalne? Skontaktuj się z nami – dopasujemy naszą ofertę specjalnie do Twoich potrzeb.