Warsztaty świąteczne

Szukasz niezwykłych świątecznych, roślinnych warsztatów dla grupy przyjaciół lub swoich pracowników? A może dla zespołu? Zapraszam Cię do zapoznania się z naszą ofertą – roślinne warsztaty świąteczne.

Świąteczne wianki – warsztaty tworzenia wieńców świątecznych

Opis warsztatów: To nasze sztandarowe warsztaty świąteczne! Prowadzimy je z powodzeniem u naszych klientów od 2018 roku. Na spotkaniu, stając przy wspólnym stole, wijemy w pełni naturalne wianki na podstawie słomianej. Do tworzenia wieńca używamy takich gatunków roślin iglastych jak: jodła szlachetna, sosna, świerk, cyprysik, jałowiec, żywotnik, ostrokrzew. Używamy tylko sprawdzonych gatunków roślin, które zapewnią długotrwałość wianka nawet kiedy gałązki już zaschną na wianku, wciąż będzie wyglądał pięknie.
Wianki dekorujemy wybranymi przez klienta dekoracjami. W naszej ofercie dostępnych jest kilka opcji kolorystycznych, w różnych stylach, np.: bajkowym, naturalnym, glamour, boho.
Czas trwania warsztatów: 1h
Te warsztaty możemy zorganizować dla Ciebie także w formie ONLINE – (napisz po więcej szczegółów)

Świąteczne lasy w słoiku – warsztaty tworzenia świątecznych ogrodów w szkle

Nasz konik. Coś w czym specjalizujemy się jak mało kto! Warsztaty, na których uczestnicy mają okazję stworzyć swoje prywatne lasy w słoikach, na dodatek udekorowane świątecznymi elementami: chatkami, zawieszkami, wstążkami, lampkami LED na druciku, figurkami i bombkami. Na dodatek wszystko w ogrodzie zaplanowane jest tak aby po okresie świątecznym móc wyjąć z niego wszystkie dekoracje. Wtedy ogród nadal będzie wyglądał pięknie! Przyjemność tworzenia, pracy z żywą materią i możliwość stworzenia naprawdę DŁUGOWIECZNEJ dekoracji do wnętrza. W dodatku idealny pomysł dla osób, które nie mają czasu i “ręki” do swoich kwiatów domowych. W naszej ofercie jest ponad 20 modeli różnych ogrodów, od miniaturowych po te bardzo okazałe.
Czas trwania warsztatów: 1,5-2,5 h (w zależności od wielkości ogrodu)
Te warsztaty możemy zorganizować dla Ciebie także w formie ONLINE – (napisz po więcej szczegółów)

Świąteczne kompozycje pod szklaną kopułą – warsztaty tworzenia wiecznych ogrodów w szkle

Opis warsztatów: To warsztaty, na których każdy uczestnik tworzy kompozycję z suszonych roślin, mchów, figurek świątecznych, bombeczek, szyszek oraz innych świątecznych elementów. Całość dekorujemy lampkami LED na druciku. Efekt jest spektakularny! Stworzona kompozycja jest wysuszona, wieloletnia i na dodatek zamknięta pod szklaną kopułą na naturalnej desce. Można ją także wymienić w kopule na kolejną po czasie (i użyć ponownie kopułę do innego celu).
Czas trwania warsztatów: 1 h
Te warsztaty możemy zorganizować dla Ciebie także w formie ONLINE – (napisz po więcej szczegółów)

Botaniczne lampiony świąteczne – warsztaty tworzenia świątecznych lampionów

Opis warsztatów: Na warsztatach każdy uczestnik stworzy własny botaniczny lampion świąteczny w szklanym słoju. Zaopatrzony zarówno w świecę jak i lampki LED będzie tworzył niepowtarzalny klimat we wnętrzu. Stworzony z zachowaniem wszystkich standardów bezpieczeństwa, naturalnych materiałów bez plastiku, w duchu less waste.
Czas trwania: 1h
Te warsztaty możemy zorganizować dla Ciebie także w formie ONLINE – (napisz po więcej szczegółów)

Świąteczne świece sojowe – warsztaty tworzenia świec sojowych

Opis: Na warsztatach stworzymy razem dwie botaniczne świece sojowe, które ozdobimy naturalnymi świątecznymi akcentami. Świece będą pachnące, naturalne, bezpieczne dla środowiska i co najważniejsze – zdrowe dla naszych płuc! To idealny sposób na spędzenie czasu pośród cynamonu, anyżu, pomarańczy, z zapachami świąt.
Czas trwania: 1h
Te warsztaty możemy zorganizować dla Ciebie także w formie ONLINE – (napisz po więcej szczegółów)

Naturalne mini choinki z mchem – warsztaty tworzenia ekologicznych choinek z jodły szlachetnej

Opis: Na tym warsztacie stworzymy razem małą alternatywę dla klasycznego drzewka choinkowego. Przepiękna mini choinka uwita własnoręcznie z gałązek jodły szlachetnej (Ab. procera), osadzona w donicy ceramicznej, wypełnionej mchem i porostami. Całość w duchu eko, bez plastiku i z różnymi możliwościami dekoracyjnymi. Choinka po zaschnięciu może być przechowana i wykorzystana w latach kolejnych.
Czas trwania warsztatów: 1,5 h
Te warsztaty możemy zorganizować dla Ciebie także w formie ONLINE – (napisz po więcej szczegółów)

Kokedama świąteczna – warsztaty tworzenia świątecznych dekoracji w stylu japońskim

Opis: minimalistyczne dekoracje świąteczne to hit ostatnich lat. Na tych warsztatach wykorzystamy dawną technikę sadzenia i uprawy roślin bez doniczek i stworzymy wspólnie kokedamę świąteczną z żywym drzewkiem, które można postawić na podstawce lub powiesić we wnętrzu. W dodatku wiedza zdobyta na warsztatach może posłużyć do zrobienia kolejnych kokedam z roślin doniczkowych!
Czas trwania: 1h
Te warsztaty możemy zorganizować dla Ciebie także w formie ONLINE – (napisz po więcej szczegółów)

Świąteczne dekoracje – warsztaty tworzenia botanicznych dekoracji świątecznych (zawieszek na choinkę) w duchu less waste

Opis warsztatów: Z naturalnych materiałów takich jak: gałązki, patyki, szyszki, suszone rośliny, przezroczyste bombki, liście drzew, bawełniane wstążki i sznurki, stworzymy wspólnie niezwykłe dekoracje i zawieszki świąteczne w duchu LESS WASTE. Możliwości są nieograniczone, naszym zadaniem będzie pokazać je uczestnikom i rozbudzić ich kreatywność. Drucik, sznurek, klej i biała farba – i dekoracje gotowe. Te warsztaty to moc zabawy, a powstające dekoracje są unikatowe i w naturalnym duchu (często w stylu skandynawskim).
Czas trwania: 1h
Te warsztaty możemy zorganizować dla Ciebie także w formie ONLINE – (napisz po więcej szczegółów)

Jak wyglądają nasze warsztaty?

Warsztaty stacjonarne:

w dniu warsztatów przyjeżdżamy ze wszystkimi materiałami do siedziby klienta lub w wyznaczone miejsce i przygotowujemy stół warsztatowy. Na miejscu potrzebujemy zwykle tylko duży stół przy którym zmieszczą się uczestnicy oraz dostępu do prądu (jeżeli wykorzystujemy na warsztatach klej do klejenia na gorąco). Po spotkaniu każdy uczestnik wychodzi ze zrobionym przez siebie dziełem, zapakowanym odpowiednio do transportu. Na koniec sprzątamy po sobie.

Warsztaty online:

po ustaleniu terminu warsztatów rozpoczynamy przygotowania do wysyłki zestawów warsztatowych. Docierają one do wszystkich uczestników warsztatów w formie przesyłek kurierskich kilka dni przed planowanym spotkaniem. W umówionym dniu i o umówionej godzinie spotykamy się na spotkaniu online gdzie razem bawimy się i tworzymy nasze dzieła.

Tu znajdziesz kilka najważniejszych informacji organizacyjnych

Jaka liczba uczestników może uczestniczyć w warsztatach?

W przypadku warsztatów stacjonarnych minimalna liczba uczestników na spotkaniu to 10 osób, a optymalna 20-25 osób. Większe grupy dzielimy na tury aby każdy uczestnik miał komfort pracy i indywidualne podejście prowadzącego. Dla mniejszych niż 10 osób grup podajemy cenę za cały warsztat, dla większych grup (>10os.) podajemy cenę za jednego uczestnika.

Na spotkaniach online grupy zwykle oscylują w przedziale 10-100 osób. Podajemy wtedy cenę za 1 zestaw warsztatowy dla 1 osoby.

Jak organizujemy wysyłkę zestawów warsztatowych?

Wszystkie zestawy warsztatowe nadajemy odpowiednio wcześniej za pośrednictwem przesyłek kurierskich InPost. Przesyłka jest w transporcie 1-2 dni robocze.

Ile kosztują nasze warsztaty?

Każdy warsztat ma swoją cenę w zależności od wariantu. Napisz wiadomość mailową z informacjami, który warsztat Cię interesuje, jaki jest planowany termin oraz liczba uczestników, a przedstawimy Ci dopasowaną do Twoich potrzeb ofertę.

Jak zarezerwować termin?

Wszystkie szczegóły ustalamy z naszymi klientami drogą mailową. Po akceptacji naszej oferty rezerwujemy termin i zadeklarowaną liczbę uczestników.

Czy wystawiamy faktury VAT?

Oczywiście. Na nasze usługi wystawiamy fakturę VAT. Podajemy naszym klientom ceny brutto i netto.

Gdzie dojeżdżamy?

Prowadzimy warsztaty stacjonarne na terenie całej Polski. Dojeżdżamy do najodleglejszych zakątków Polski, a koszt dojazdu liczymy indywidualnie i zawsze jednorazowo dodajemy do faktury.

Czy prowadzimy warsztaty w innych językach?

Nasze warsztaty prowadzimy w języku polskim oraz angielskim.

Czy wysyłamy zestawy warsztatowe poza Polskę?

Nasze zestawy warsztatowe wysyłamy na terenie całej UE. Na terenie UE korzystamy z usług przewoźnika DPD.

Masz jeszcze pytania?

Napisz: kontakt@zielony-sloik.pl

Zadzwoń: (+48) 796 116 106