Warsztaty dla dzieci – las w słoiku

“Dziecięcy Zielony Słoik” to doskonała oferta edukacyjna skierowana do dzieci małych i dużych. 
Poziom warsztatów dostosowany jest dla dzieci od 4 do 11 lat. W czasie zajęć młody “warsztatowicz” rozwija swoje zdolności manualne, w przyjemny sposób poznaje i zgłębia zasady funkcjonowania roślin w przyrodzie, dowiaduje się w jaki sposób pielęgnować rośliny domowe oraz wykona samodzielnie według wskazówek dziecięcy las w słoiku, który oczywiście dumnie zagości w domu! Nasz las w słoiku i nasze warsztaty dla dzieci to czysta frajda w przy tym nauka!

Tematyka warsztatów

Oferujemy zajęcia warsztatowe w wybranych blokach tematycznych:

  • Słoik typu “Błękitna Laguna”, w którym znajdują się lekko egzotyczne, dzikie rośliny, swoim wyglądem pięknie komponujące się z rosnącymi pod nimi kępami mchu. To wszystko dzieje się na tajemniczej bezludnej wyspie skrywającej skarby oceanu! W środku kolorowe piaski i szklane dekoracje
  • Ogród typu “Leśne skały”: sadzimy w nim nieokiełznane bluszcze, kępy mchu niczym poduszeczki czy parasole paproci. Sąsiadami dla leśnej flory niczym ze Skalnego Miasta są kamienne głazy, w których zakątkach skrywają się przyjaciele lasu.
  • Las typu “Las tropikalny” pełen iście tropikalnych roślin, którym uroku dodaje plejada form i soczystości zieleni. Naszą dżungle zamieszkują dzikie zwierzęta, które przechadzają się w otoczeniu dzikich lian i pozostałościach po azteckich budowlach.

Jak wyglądają nasze warsztaty tworzenia lasu w słoiku dla dzieci?

Każde dziecko przychodząc na warsztaty otrzyma przygotowany dla niego słoik, przybory, narzędzia, dekoracje i rośliny. Warsztaty dzielimy na dwie części teoretyczną i praktyczną, które wzajemnie się przeplatają aby skupiać uwagę dzieci na przedmiotach, o których będziemy opowiadać. Z części praktycznej efektem pracy będzie samodzielnie wykonany słoik, kreatywnie przyozdobiony, w zależności od wybranej tematyki warsztatów. Dodatkowo w ramach poszerzania własnych osiągnięć młody “warsztatowicz” otrzyma od nas certyfikat, który zwieńczy jego szkolenie. Czas trwania warsztatów to 1,5-2 godziny.

Kto prowadzi nasze warsztaty?

Mariola Mochoń – z wykształcenia ogrodniczka oraz pedagożka wczesnoszkolna i przedszkolna, z zamiłowania harcerska drużynowa, niania i pilotka wycieczek. Zaraża wszystkich dookoła swoją pozytywną energią, roztacza atmosferę kreatywności i nawet najmniej zainteresowanego dzieciaka potrafi zarazić pasją do ogrodnictwa. Z ogrodami w szkle zetknęła się stosunkowo niedawno, ale pomysł na edukację przyrodniczą dzieci jako swoją ścieżkę zawodową odkryła już dawno, będąc jeszcze na studiach ogrodniczych. Kolejne studia pedagogiczne dały jej solidną podstawę i teraz wie w jaki sposób mówić, aby dzieci jej słuchały. Nie męczy jej nawet najbardziej wymagająca grupa “zuchów”, dogada się zarówno ze zbuntowanym czterolatkiem jak i znudzonym jedenastolatkiem.

Wiecznie uśmiechnięta, zawsze chętna do pomocy, wie, że nic nie przychodzi od razu, ale ucząc młodych warsztatowiczów cierpliwości i podejścia do roślin z szacunkiem pracujemy na naszą przyszłość. Co lubi? Kolory, oryginalne pomysły i opowiadanie o roślinach. Czego nie lubi? Pośpiechu i bylejakości. Dla niej warsztaty dla dzieci las w słoiku to nowe wyzwanie i spełnienie marzeń zawodowych.

Gdzie odbywają się warsztaty dla dzieci?

Zaprzyjaźnione miejscówki – współpracujemy z wrocławskimi kawiarniami, salami zabaw, piekarniami i innymi miejscami, które są przyjazne dzieciom. Aby sprawdzić gdzie odbędą się najbliższe warsztaty zapraszamy do naszego KALENDARZA.
U Ciebie – warsztaty możemy przeprowadzić w Twojej szkole, przedszkolu, Twoim domu, ogrodzie, okolicznym parku lub na imprezie urodzinowej. Napisz do nas a ustalimy szczegóły. Lubimy wyzwania! 🙂
W naszej pracowni – jesteśmy na etapie tworzenia naszego własnego miejsca na mapie Wrocławia, z przestrzenią pełną roślin, słoików, dekoracji, przestrzenią przyjazną dzieciom i rodzicom.

Działamy przede wszystkim na terenie Wrocławia i okolic, ale odległości nam nie straszne. Możemy zorganizować dla Was warsztaty na terenie całej Polski.

Jakie korzyści dają nasze warsztaty dla dzieci?

Doświadczenia Plastyczne z Zielenią W trakcie dwugodzinnych zajęć warsztatowych dzieci będą mogły samodzielnie wykonać wybrany przez siebie “las w słoiku”. Dziecięca fantazja nie zna granic, dlatego każdy uczestnik warsztatu będzie mógł zdecydować co chce stworzyć. Nasze zajęcia mają charakter edukacyjny, dlatego oprócz ciekawie spędzonego czasu dzieci będą mogły posłuchać ciekawostek przyrodniczych związanych z roślinami wykorzystywanymi w warsztatach jak również poznać podstawy życia fauny i flory w wybranym z tematyką ekosystemie – Las tropikalny w klimacie równikowym, morza i oceany oraz lasy klimatu umiarkowanego. Ponadto twoja pociecha w ciekawy i niekonwencjonalny sposób będzie mogła rozwijać swoje zdolności plastyczne i percepcyjne w trakcie wykonywania dziecięcego lasu w słoiku. Rozpoznawanie i zapoznawanie się z różną gramaturą skał, tworzenie sadzonek, praca ze sprzętem takim jak: pędzelek, drewniane łyżki, sznurek eko, lejek, patyczki, penseta – to przykład wykorzystania atrybutów ogrodniczych, jako narzędzi wspierających rozwój małej motoryki dzieci w wieku wczesnoszkolnym, jak również przedszkolnym. 

Co otrzymujesz po warsztatach?

  • Zastrzyk ogólnej wiedzy przyrodniczej, umiejętności ogrodnicze i inspirujące pomysły do własnego działania.
  • Nasz firmowy Las w słoiku samodzielnie wykonany przez każdego uczestnika warsztatów.
  • Szczegółową instrukcję, z której poznasz zasady pielęgnacji ogrodu i jak znaleźć mu odpowiednie miejsce w domu. 
  • Certyfikat uczestnictwa w warsztatach organizowanych przez Zielony Słoik.  
  • Szanse na złapanie jak to się mówi nowego ‘bakcyla’ i przyjemne rozwijanie się w nowej pasji poprzez tworzenie innych słoików.

Ile osób może przyjść na warsztaty dla dzieci las w słoiku?

Warsztatowy limit wynosi 10 miejsc, przy czym dzieci w wieku od 4 do 6 lat powinny się znajdować pod opieką rodzica w celu zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu przebiegu warsztatów pozostałym uczestnikom. 

Jeżeli jesteś opiekunem dużej grupy przedszkolnej lub szkolnej – napisz! Mamy dla Ciebie indywidualną, specjalną ofertę.

Oczywiście uwzględniamy wyjątki od reguły! wtedy zapraszamy Cię do kontaktu z nami np. TUTAJ 🙂  


Jaki jest koszt warsztatów lasu w słoiku dla dzieci?

Koszt warsztatów zależy od bloku tematycznego warsztatów i mieści się w przedziale 12-150 złotych za osobę. W cenie warsztatów zapewniamy dzieciom zdrowe przekąski i napoje. Cena obejmuje również koszt szklanego naczynia i wszystkich elementów użytych do jego założenia i dekoracji, które dzieci zabierają ze sobą do domu.

A może… warsztaty na specjalną okazję?

Szukasz pomysłu na prezent i nie wiesz czy dobrze kombinujesz ? Jak najbardziej! Możemy zorganizować i przeprowadzić dla Ciebie niezapomniane warsztaty las w słoiku dla dzieci urodzinowe/imieninowe/imprezowe, zarówno w Twoim domu (koszt naszego dojazdu na terenie Wrocławia gratis) jak i naszych miejscówkach.

Jeżeli masz ochotę kupić wejściówkę na nasze warsztaty w prezencie urodzinowym – dopisz podczas procesy rezerwacji i zakupu biletów adnotację, że ma to być wejściówka na prezent (podaj także imię i nazwisko oraz wiek uczestnika) a my wyślemy do Ciebie piękny voucher prezentowy w formacie PDF. Wejściówkę wyślemy na adres mailowy podany podczas zakupów.

Gdzie kupić bilety na nasze warsztaty?

Bilety i wejściówki na nasze warsztaty możesz kupić TUTAJ (sklep -> zakładka: warsztaty )