Opublikowano

Zielony Słoik na wrocławskich targach Zielono Mi!

Zielony Słoik Targi Zielono Mi Wrocław 2018

Podczas ostatniego weekendu września mieliśmy wielką przyjemność doświadczyć czegoś zupełnie nowego. Oto Zielony Słoik zaprezentował się szerokiej grupie społeczności Wrocławia na targach Zielono Mi we wrocławskiej Czasoprzestrzeni w tramwajowej Zajezdni Dąbie przy ul. Tramwajowej. Decyzję o wzięciu udział podjęliśmy dość spontanicznie, kilka miesięcy wcześniej, nie mając żadnego doświadczenia z takimi imprezami wcześniej. Nie spodziewaliśmy się więc absolutnie niczego. Będąc odwiedzającym poprzednie edycje tej imprezy wiedzieliśmy, że impreza jest dość licznie odwiedzana przez mieszkańców i poszukiwaczy rzeczy oryginalnych i pięknych. Ale czy to będzie dobra okazja do szerzenia wieści o naszych słoikowych zestawach Zrób to Sam? Okazało się, że tak!

Przygotowania

Przed imprezą podjęliśmy decyzję, że na targach pokażemy nie tylko nasze zestawy DIY, ale także wypuścimy w świat część naszych gotowych kompozycji, które tworzymy od ponad roku w celach sprawdzenia naczyń, testowania nowych gatunków roślin w warunkach słoikowych i aby inspirować Was, drodzy słoikowicze. A, że kompozycji uzbierało się trochę to zapakowanie wszystkiego i przetransportowanie (co prawda tylko na drugą stronę wrocławskiego Parku Szczytnickiego, bo przysłowiowy “rzut beretem” dzieli nas od Zajezdni Dąbie) zajęło nam trochę czasu.

W piątek wieczorem ustawiliśmy nasze stoisko, które przed przywiezieniem ogródków w szkle prezentowało się tak:

U Pauli widać już entuzjazm i podekscytowanie targami

W sobotni poranek dowieźliśmy ogrody w szkle i już wszystko stanęło na swoim miejscu, po czym rozpoczęliśmy dwudniowe  “targowanie”. Nasze stoisko prezentowało się zielono i świetliście.

 

 

Wrażenia

Jakie mamy wrażenia z imprezy? Spotkanie z ludźmi w takim miejscu było bardzo ciekawym doświadczeniem. Przekonaliśmy się o tym, że “ogrodowanie” w szkle jest dla wielu jeszcze mało znanym tematem. Chociaż było także wiele bardzo zainteresowanych osób, które odwiedziły targi właśnie po to aby zakupić ogród w szkle. Przeprowadziliśmy wiele rozmów z bardzo ciekawymi ludźmi, spotkaliśmy naszych byłych warsztatowiczów, osoby, które już znają nasz sklep internetowy, ale chciały zobaczyć nasze produkty na żywo, a także cała masa osób, które odwiedziły nas przy okazji towarzyszących targów Fashion Meeting, a w których (mamy nadzieję) zaszczepiliśmy wiedzę o ogrodach w szkle.

Z ciekawych obserwacji wynika, że znacznie lepiej sprzedawały się nasze gotowe, ustabilizowane kompozycje, niż zestawy ‘zrób to sam’ do tworzenia ogrodów w szkle. Może wynika to z niewiedzy, że takie zestawy w ogóle istnieją na rynku (gotowe zestawy DIY do tworzenia lasów w słoiku to nas autorski pomysł) albo po prostu z chęci postawienia w domu gotowej ozdoby, która ma już w środku ustabilizowany mikroklimat.

Oczywiście cały czas szerzyliśmy wieść o naszych zestawach DIY. Także o naszym sklepiku roślinnym i warsztatach, których na tę jesień zaplanowaliśmy już kilka 🙂

Podsumowując:

  • na targach poznaliśmy kilku ciekawych ludzi, których poznanie zaowocuje w przyszłości ciekawymi współpracami;
  • nasze produkty (a zwłaszcza zestawy do tworzenia lasów w słoiku) zyskały szersze grono odbiorców. Kilka osób dowiedziało się czym są i jak wyglądają od środka;
  • nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania pojedynczymi roślinami to tworzenia ogrodów w szkle. Przy kolejnych edycjach z pewnością poszerzymy sprzedaż o gotowe sadzonki;
  • na imprezie panowała naprawdę ŚWIETNA atmosfera, wszyscy wystawcy jak i odwiedzający byli prze-mili i zaciekawieni;
  • poznaliśmy wielu kreatywnych ludzi, którzy robią piękne rzeczy;
  • nie spodziewaliśmy się aż tak dużego zainteresowania naszymi produktami.

Kilka migawek z pobytu Zielonego Słoika na targach we Wrocławiu:

 

 

Dziękujemy bardzo za te owocne dwa dni! I do zobaczenia na kolejnej imprezie 🙂

Więcej zdjęć znajdziecie na naszym profilu instagramowym oraz facebookowym.